Görünüm

Škoda Yeti, yeni yüzü ile, safkan bir arazi aracından bekleneceği gibi ilk bakışta gücüne ve çevikliğine ilişkin ipuçları veriyor. Özellikle dev ön tamponun ve ortadaki çarpıcı gümüş koruma çıtasının hakim olduğu ön kısım, ŠKODA'nın güncel tasarım felsefesinin güçlü tarafını yansıtıyor.

Skoda'nın yeni tasarım felsefesine göre yeniden şekillenen ön bölüm Yeti'nin en çarpıcı bölümlerinden birisi olarak göze çarpıyor.Güçlü bir karakteri ve agresif tasarım çizgilerini barındıran ön yüz, Yeti'nin ayırt edici yönlerini açığa çıkarıyor.Alt bölümde bulunan koruma çıtası ve dikey çizgiler Yeti'nin Outdoor kimliğine göndermeler yaparak özgün tasarım elementleri olarak yerini alıyor.

Yeni ön bölüm artık daha agresif çizgilere sahip olmasının yanında Bi-Xenon fara entegre edilen LED gündüz sürüş lambaları ile çok daha ayırt edici bir forma kavuştu.Yeniden tasarlanan ön far grubu, Yeti’nin saygınlık uyandıran tasarımının yanında dinamik ve çevik bir görünüm kazandırıyor.. Ön sis lambaları yeni Yeti ile birlikte dikdörtgen bir forma kavuşuyor ve ön tamponun aşağısında konumlanıyor.

Yeti’nin siyah renkli yan koruma çıtaları, darbelere karşı koruma sağlarken maceracı kimliğini açıkça ortaya koyuyor.

Yeti'nin arka bölümü, SKODA'nın yeni tasarım felsefesine uygun dinamik elementleri bünyesinde barındırıyor.LED aydınlatmalı arka far grubu ters C şeklinde yanan 2 çizgi ile aydınlanıyor. Çek kristal işçiliğine göndermeler yapan ve 5. kapıyı her iki yandan kesen çizgiler özgün Skoda tasarımın unsurları olarak arka bölümdeki yerini alıyor.